About

Dünya’nın her yerinde, ülkelerinin en iyi şekilde yetiştirdiği ve yine ülkelerini en iyi şekilde temsil etmeyi amaç edinmiş sporcu ve dövüşçüleri, uluslararası arenada bir araya getirip, karşılaştırmayı amaçlayan birçok organizasyon yapılmaktadır. Türkiye’de de ivedilikle, bu anlamda uluslararası bir platformun oluşturulması ve nitelikli organizasyonların yapılmasının gerekliliği kuşkusuzdur.  Başta Türkiye ve Türkî Cumhuriyetler’deki sporcularımız olmak üzere, tüm dünya dövüşçülerinin yer alacağı bu platformun temel amacı; birçok branşı ve kalitesi tescillenmiş federasyonları kapsayıp, ayrıştırıcı değil, profesyonel bir çatı altında birleştirici, uzlaştırıcı bir misyonla Dünya Dövüş Sanatları’nı sporcusuyla, dövüşçüsüyle, dövüş sanatı severleriyle buluşturmaktır.  Hem Türk dünyasını hem Müslüman dünyasını birleştirecek olan bu platform, tüm dövüşçülerin uluslararası arenada hak ettikleri değeri görmeleri ve gerek kişisel başarı gerekse ülkelerini temsil etme ve bayraklarını dalgalandırmak adına, olmaları gereken yerlere çıkarılmaları yolunda gerekli ortam ve koşulları sağlayacaktır. Bu doğrultuda, sporcuların kendi ülkelerinde ve ağırlıklı olarak Türkiye’de seri ve periyodik olarak dünya çapında organizasyonlar düzenlenecektir. Organizasyonlarda sportmenlik kaide ve kuralları düstur edinilerek kıtalar, ülkeler, kısacası tüm dünya bir çatı altına toplanarak; sporculara, dövüşçülere ve tüm dövüş sanatları severlere keyifli vakitler geçirtilerek, bu bağlamda, profesyonellik anlamında geri kalmış Türk sporcusuna, Türk dövüşçüsüne hızla bir ivme kazandırmayı hedeflemektedir. Menajerlik de dahil olmak üzere, birçok hizmeti bir arada vermeyi planlayan; canlı yayın dahil, bütün materyalleri kapsayan çalışma ve etkinliklerle, tüm iyi dövüşçülerin, sporcuların, dünya arenasında hak ettikleri yerlere gelmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Tüm Türkiye ve Türkî Cumhuriyetler’deki dövüşçüleri; bu sporcuların esasen, genetik ve nitelik olarak çok üstün vasıflara sahip olmalarına rağmen -her spor branşında olduğu gibi- hak ettikleri değeri göremedikleri ve imkan verildiğinde neler yapabileceklerini ispata hazır sayısız sporcunun, dünya arenasındaki profesyonel liginde, kendilerini ispat etme noktasında bir zafiyet bulunmaktadır. İşte PROTURK FC bu boşluğu gidermek ve bu anlamda oluşan açığı kapatarak, gerekli tüm faaliyet ve çalışmalarla dünyada örnek teşkil edecek bir platform oluşturmayı kendine şiar edinmiştir.  Dünya Dövüş Sanatları’nın her gün büyüyen ve gelişen dünyasında gerekli tüm AR-GE çalışmaları yapılarak, uluslararası standartların yakalanıp, bu doğrultuda kalitenin daimi olarak artması amaç edinilmiştir. Hayatını bu uğurda geçirmiş, bu hedefler doğrultusunda şekillendirmiş ve yaşamı boyunca bunun mücadelesini vermiş olan Murat KEMER, PROTURK FC ile başta Türk dövüşçüler olmak üzere, dünyanın en iyilerini Türkiye’de bir araya getirmek ve bu dövüşçüleri dünya çapında tanıtıp değerlendirmeyi hedeflemektedir.VİZYONUMUZ , MİSYONUMUZ ve HAKKIMIZDA 


Dünya’nın her yerinde, ülkelerinin en iyi şekilde yetiştirdiği ve yine ülkelerini en iyi şekilde temsil etmeyi amaç edinmiş sporcu ve dövüşçüleri, uluslararası arenada bir araya getirip, karşılaştırmayı amaçlayan birçok organizasyon yapılmaktadır. Türkiye’de de ivedilikle, bu anlamda uluslararası bir platformun oluşturulması ve nitelikli organizasyonların yapılmasının gerekliliği kuşkusuzdur.


 Başta Türkiye ve Türkî Cumhuriyetler’deki sporcularımız olmak üzere, tüm dünya dövüşçülerinin yer alacağı bu platformun temel amacı; birçok branşı ve kalitesi tescillenmiş federasyonları kapsayıp, ayrıştırıcı değil, profesyonel bir çatı altında birleştirici, uzlaştırıcı bir misyonla Dünya Dövüş Sanatları’nı sporcusuyla, dövüşçüsüyle, dövüş sanatı severleriyle buluşturmaktır. 


Hem Türk dünyasını hem Müslüman dünyasını birleştirecek olan bu platform, tüm dövüşçülerin uluslararası arenada hak ettikleri değeri görmeleri ve gerek kişisel başarı gerekse ülkelerini temsil etme ve bayraklarını dalgalandırmak adına, olmaları gereken yerlere çıkarılmaları yolunda gerekli ortam ve koşulları sağlayacaktır. Bu doğrultuda, sporcuların kendi ülkelerinde ve ağırlıklı olarak Türkiye’de seri ve periyodik olarak dünya çapında organizasyonlar düzenlenecektir. Organizasyonlarda sportmenlik kaide ve kuralları düstur edinilerek kıtalar, ülkeler, kısacası tüm dünya bir çatı altına toplanarak; sporculara, dövüşçülere ve tüm dövüş sanatları severlere keyifli vakitler geçirtilerek, bu bağlamda, profesyonellik anlamında geri kalmış Türk sporcusuna, Türk dövüşçüsüne hızla bir ivme kazandırmayı hedeflemektedir. Menajerlik de dahil olmak üzere, birçok hizmeti bir arada vermeyi planlayan; canlı yayın dahil, bütün materyalleri kapsayan çalışma ve etkinliklerle, tüm iyi dövüşçülerin, sporcuların, dünya arenasında hak ettikleri yerlere gelmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.


 Tüm Türkiye ve Türkî Cumhuriyetler’deki dövüşçüleri; bu sporcuların esasen, genetik ve nitelik olarak çok üstün vasıflara sahip olmalarına rağmen -her spor branşında olduğu gibi- hak ettikleri değeri göremedikleri ve imkan verildiğinde neler yapabileceklerini ispata hazır sayısız sporcunun, dünya arenasındaki profesyonel liginde, kendilerini ispat etme noktasında bir zafiyet bulunmaktadır. İşte PROTURK FC bu boşluğu gidermek ve bu anlamda oluşan açığı kapatarak, gerekli tüm faaliyet ve çalışmalarla dünyada örnek teşkil edecek bir platform oluşturmayı kendine şiar edinmiştir. 


Dünya Dövüş Sanatları’nın her gün büyüyen ve gelişen dünyasında gerekli tüm AR-GE çalışmaları yapılarak, uluslararası standartların yakalanıp, bu doğrultuda kalitenin daimi olarak artması amaç edinilmiştir. 


Hayatını bu uğurda geçirmiş, bu hedefler doğrultusunda şekillendirmiş ve yaşamı boyunca bunun mücadelesini vermiş olan Murat KEMER, PROTURK FC ile başta Türk dövüşçüler olmak üzere, dünyanın en iyilerini Türkiye’de bir araya getirmek ve bu dövüşçüleri dünya çapında tanıtıp değerlendirmeyi hedeflemektedir.